Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 5 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 5 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 2466r05Ady.Biju

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 2quni4z hmshop.wordpress.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Wkpzltartizele.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Kaqpztbratari magice



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 69m8w9 Shop/candles



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 2moa4jsbiosens.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 2ef53k2reginamaria.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

+52
raruta
Raluca30
crina_oc
mofturaki
scumpetea
radumihaela36
tit.ioana
emidiaconu
flori
Crina
roxana ,mamica finuta
micka27
bebelusha18
brigitta
anka9mai
mary24
madalina
blondyna
Rody
sandy
panky(Laura)
florares
marccora
muraru raluca
flo09
adriana
ari05
macoveianca
amalia-carmen
barizoana
alinapopa1969
anays
paula_mami
mona_mami
nestian
dani23ela
Liliana
elena
Maria
popescumelinda
alidascalu
roxanik
buburuza
pupkiss
deriana
narcy
paul_A
STEF30IASI
celina74
teodoraion
geodeny
GABITA
56 participanți

Pagina 12 din 42 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 42  Urmatorul

In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Mar Feb 16, 2010 8:28 pm

reteta o am de la barizoana

asta este e delicioasa Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 693395



Ingrediente:

* 800 grame faina
* 200 grame untura
* 2 bucati oua
* 1 plic praf de copt
* 200 grame zahar
* 1 cana lapte
* 2 kilograme mere
* 250 grame zahar
* 1 lingurita scortisoara
* 100 grame gris
* 2 plicuri zahar cu aroma de rom

* Timp de preparare: 20-30 minute
* Complexitate: Usor
* Numar de portii: mai mult de 12

Mod de preparare
Se framanta 800 grame faina cu 200 grame untura, se face o gropita in aluat si se adauga 2 oua intregi, 1 praf de copt, putina sare, 200 grame zahar, si cam o cana de lapte rece.

Se face un aluat care se imparte in 2, primul se intinde si se aseaza in tava peste care pui 2 kg mere rase, 250 gr zahar, 1 lingurita scortisoara macinata, 100 gr gris (totul se amesteca) peste mere asezi cealalta foaie de aluat intinsa, deasupra ungi cu apa si presari zahar cu aroma de rom.
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mar Feb 16, 2010 8:36 pm

multumesc! Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 693395
Daca n-am untura pot sa folosesc unt? sau margarina?
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de STEF30IASI Mier Feb 17, 2010 5:37 am

alinapopa1969 a scris:multumesc! Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 693395
Daca n-am untura pot sa folosesc unt? sau margarina?

da , deobicei se poate inlocui ....
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 693395 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 693395 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 693395
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Joi Mar 11, 2010 10:10 pm

cand intru aici mi se face automat foame Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 407405 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 349632
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de madalina Joi Mar 11, 2010 10:12 pm

Maria a scris:cand intru aici mi se face automat foame Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 407405 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 349632
subscriu
madalina
madalina
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 44

http://in-casuta-cu-povesti.hitforum.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de muraru raluca Joi Mar 11, 2010 10:20 pm

eu nu intru Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 611610
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Joi Mar 11, 2010 10:21 pm

muraru raluca a scris:eu nu intru Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 611610
dar ce cauti aici?
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de ari05 Joi Mar 11, 2010 10:22 pm

nici eu .. .f rar ... ca la ce pofticioasa-s... Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 407405
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Joi Mar 11, 2010 10:23 pm

ari05_Laura a scris:nici eu .. .f rar ... ca la ce pofticioasa-s... Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 407405
problema la mine e caci ma apuc si le si fac,apoi trebuiesc si mancate Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 9955
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de sandy Joi Mar 11, 2010 10:34 pm

nu-i nimik Maria,,,daca nu are cine le manca vin eu Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 611610
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Dum Mar 14, 2010 7:51 pm

sandy_bell a scris:nu-i nimik Maria,,,daca nu are cine le manca vin eu Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 611610

Sandy,unde esti caci ti-am adus prajitura Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 693395

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 9r6dnc
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Dum Mar 14, 2010 7:54 pm

yamiiiii...ce bun pareeee...vreau si eu
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Dum Mar 14, 2010 7:56 pm

teodoraion a scris:yamiiiii...ce bun pareeee...vreau si eu
chiar ca e buna ,poti sa te servesti caci la tine nu se vede Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Dum Mar 14, 2010 7:59 pm

daaaaaa..as servi dar pe bune nu virtual :aj:
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de paul_A Dum Mar 14, 2010 7:59 pm

foarte bine arata... :ou:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de sandy Dum Mar 14, 2010 8:01 pm

vreau si eu ,am asteptat de ieri :aj:
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de paul_A Dum Mar 14, 2010 8:04 pm

nu mai este cuscra...am mancat-o eu cu nasa pe toata :lim:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Dum Mar 14, 2010 8:08 pm

sandy_bell a scris:vreau si eu ,am asteptat de ieri :aj:
unde ai fost caci tu vroiai prajitura? :paste:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de sandy Dum Mar 14, 2010 9:20 pm

am fost la o prietena,si cuscra si sormi au mancat-o :aj:
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de ari05 Dum Mar 14, 2010 9:21 pm

ce au mancat? pisica? Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 16974
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Dum Mar 14, 2010 9:24 pm

ari05_Laura a scris:ce au mancat? pisica? Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 16974
care au fost aici au mancat prajitura Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 377534
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de mary24 Dum Mar 14, 2010 9:25 pm

sandy_bell a scris:am fost la o prietena,si cuscra si sormi au mancat-o :aj:
sandy nu mai fi trista uite ati ofer eu praji si pt toate fetele cine doreste

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 1 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 693395
mary24
mary24
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mar 15, 2010 12:09 am

tot eu mananc tot Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 199844
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Mar 15, 2010 12:18 am

mersi mary .....e bun ......
nu manca tot teo , lasa sa fie pentru toate fetele ..... Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 611610
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de sandy Lun Mar 15, 2010 12:26 am

multumesc mult mary,,ce super arata Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 693395
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 12 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 42 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum