Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 7 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 7 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 2466r05Ady.Biju

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 2quni4z hmshop.wordpress.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Wkpzltartizele.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Kaqpztbratari magice



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 69m8w9 Shop/candles



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 2moa4jsbiosens.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 2ef53k2reginamaria.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

+52
raruta
Raluca30
crina_oc
mofturaki
scumpetea
radumihaela36
tit.ioana
emidiaconu
flori
Crina
roxana ,mamica finuta
micka27
bebelusha18
brigitta
anka9mai
mary24
madalina
blondyna
Rody
sandy
panky(Laura)
florares
marccora
muraru raluca
flo09
adriana
ari05
macoveianca
amalia-carmen
barizoana
alinapopa1969
anays
paula_mami
mona_mami
nestian
dani23ela
Liliana
elena
Maria
popescumelinda
alidascalu
roxanik
buburuza
pupkiss
deriana
narcy
paul_A
STEF30IASI
celina74
teodoraion
geodeny
GABITA
56 participanți

Pagina 31 din 42 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 42  Urmatorul

In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de elena Mier Oct 13, 2010 10:31 pm

Maria a scris:trebuia fiert siropul mai mult,si eu am patit ultima data la fel,am fiert siropul si cand am inceput sa -l amestec,am vazut ca nu sa ingrosat suficient si am mai dat-o la fiert putin..
apoi a iesit cum o vedeti pe amandine... :tort:
am facut si eu amandine sambata, dar glazura nu s-a intarit delok, am pus la fiert siropul de trei ori si tot nu am reusit...data viitoare o sa cumpar ciocolata si o topesc, sa fiu sigura..Tu maria esti experta, si...ornezi ca o profesionista Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 869129 esti o comara la usa omului !
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Joi Oct 14, 2010 6:47 pm

eu acum de ziua mea nu am facut tort , am avut ''alba ca zapada " (foi pe fundul tavii cu crema de vanilie ) si am mai facut niste fursecuri cu stafide
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Joi Oct 14, 2010 7:13 pm

trebuie fiert mult siropul Elena pana cand iei cu lingurita si pui in apa rece putin si se aduna ,nu se imprastie Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de elena Joi Oct 14, 2010 7:25 pm

am sa tin cont de asta Maria Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 869129
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Joi Oct 14, 2010 7:34 pm

eu asa incerc,si mai repede se face mai tare glazura Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 693395 decat sa nu se intareasca
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Lun Oct 18, 2010 12:17 am

maria ce desert ai facut in acest weekend?
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de paul_A Lun Oct 18, 2010 12:26 am

saptamana asta vreau sa fac si eu amandine k am gasit un fel de cacao ...sper sa reusesc :tort:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de mofturaki Lun Oct 18, 2010 12:37 am

mamici, care aveti reteta de la praji BUTURUGA??? Maria? Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 377534
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Lun Oct 18, 2010 12:42 am

eu una nu am auzit de astfel de prajitura
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Lun Oct 18, 2010 12:46 am

am gasit pe net

Buturuga

Ingrediente

3 oua

125g faina

125g zahar

1 varf de cutit de sare

1 plic cu zahar vanilat.



Pentru crema:

1 pachet de unt

250g zahar

30g cacao

1 ou.

Mod de preparare

Bate albusurile spuma tare,apoi,separat,amesteca zaharul cu galbenusurile pana la omogenizare.Adauga galbenusurile cu zaharul peste albusuri,faina si zaharul vanilat.Pune compozitia intr-o tava si bag-o in cuptor la foc potrivit.

Intre timp pregateste crema:mai intai amesteca zaharul cu untul pana se topeste zaharul ,apoi adauga galbenusul de ou si cacaoa.Dupa ce ai format rulada taie o felie si fixeaz-o ca pe un "ciot" de buturuga cu putina crema .

Sfaturi suplimentare

Pastreaza si pentru exterior crema si cu o furculita fa striuri care sa le imite pe cele de pe scoarta copacului si decoreaza cu o crenguta de pom autentica.

Stiu ca si anka a facut un astfel de tort si nea dat reteta ....dar nu mai stiu exact unde a scris-o
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de mofturaki Lun Oct 18, 2010 12:47 am

ahh ce buna e.... mi-a luat ieri sotul meu praji BUTURUGA de la o cofetarie...pacat ca nu i-am facut poza, arata super bine si e super gustoasa!!!
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Lun Oct 18, 2010 12:49 am

hmmmm ...... nu mi se pare foarte greu de facut, poate voi incerca totusi sa fac si eu!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de paul_A Lun Oct 18, 2010 12:50 am

pai ii faci poza cand faci tu draga Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 211629
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Lun Oct 18, 2010 12:54 am

celina74 a scris: Da amalia

2 oua ,
o cutie de iaurt mare (400 gr)
o lingurita cu varf de bicarbonat de sodiu
3 linguri de ulei
2 pliculete zahar vanilat
faina cat sa se faca ca o smantana mai groasa .....nu trebuie sa mesteci prea insistent in aluat...

ungi tigaia cu ulei si pui ..ori cu lingura si ies mai mici... ori cu polonicul ... le lasi pana se rumenesc la foc nu prea mare

ca sa vezi daac e buna consistenta aluatului ... pui cu lingura in tigaie ... nu trebuie sa se intinda prea mult ...o pozi intinde tu un pic ca sa-i dai o forma

eu le mai fac si cu lapte , daca nu am iaurt in momentul pregatirii

poti adauga si fructe in compozitie sau visini din dulceata... daca nu le ungi cu gem in momentul cand le servesti

am facut si eu cu mere rase in compozitie si inca un fel cu branza si au iesit bune..desi m-am saturat de miros..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Lun Oct 18, 2010 12:55 am

reteta asta se poate face dupa gustul fiecaruia,eu fac blatul galben si crema maro,dar altfel decat cea gasita de tine pe net Adriana...
eu fac des rulada,odata am facut mai mare si am facut trunchi de copac..
daca nu e un eveniment deosebit merge si rulada
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Lun Oct 18, 2010 8:05 pm

imi imaginez maria .....o voi face si eu probabil vreodata cand oi avea chef!!!!!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Vin Oct 22, 2010 3:58 pm

de cand ma tin si eu sa fac amandine...poate sapt viitoare
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Sam Oct 23, 2010 1:43 am

eu imi storc creierii pentru tortul Alexandrei,dar nu va spun ce fac...
caci nu stiu ce iese Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 199844
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Sam Oct 23, 2010 2:57 pm

ooricum ar fi va arata super!!!!! Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 870859
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de crina_oc Sam Oct 23, 2010 5:10 pm

am facut ieri clatite americane (pancakes) si au iesit super bune!
reteta de aici : http://gourmandine.ro/retete-dulciuri/pancakes-clatite-americane/
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Imagine0412

scuzati calitatea pozei, e facuta cu tel ca se descarcase camera

crina_oc
crina_oc
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 24, 2010 3:42 pm

wau cat de bine arata
eu as vrea sa fac o negresa ..... cine imi da o reteta buna
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de sandy Dum Oct 24, 2010 4:33 pm

PE AiCi e cam interzis ptr mine...la cat de pofticioasa sunt!!...acum chiar imi permit sa mai ma ingras vreeo 2 kg..ca am slabit!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 24, 2010 4:40 pm

Negresa

Ingrediente

- 1 1/2 cana zahar
- 1 1/2 cana faina
- 1 cana de lapte
- 1 cana de ulei
- 3 oua
- 3-4 linguri de cacao
- 6 linguri de nuca macinatasau dulceata de visine
- un plic de zahar vanilinat
- un plic de praf de copt
- putina sare


Mod de preparare.
Intr-un bol se amesteca zaharul + zaharul vanilinat + cacaua, apoi se adauga treptat laptele + uleiul, pana se omogenizeaza bine. Se adauga ouale + faina + praful de copt amestecand continuu. Se adauga apoi nuca macinata sau visinele din dulceata. Eu am facut-o cu visine.

Glazura

* 15 linguri apa
* 3 linguri zahar
* 3 linguri cacao
* 3 linguri margarina.

Glazura se intinde cand este calda peste negresa racorita.

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 16m9cmb


Ultima editare efectuata de catre adriana in Dum Oct 31, 2010 8:13 pm, editata de 1 ori
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de sandy Dum Oct 24, 2010 4:51 pm

mai bine nu Adriana..te roooooggggg!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Dum Oct 24, 2010 4:57 pm

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Sdc19079

la dorinta Alexandrei am incercat tort chitara si uitati ce a iesit,nu a iesit cine stie ce,dar ea e tare multumita

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 870859
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 31 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 42 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum