Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 4 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 4 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 2466r05Ady.Biju

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 2quni4z hmshop.wordpress.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Wkpzltartizele.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Kaqpztbratari magice



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 69m8w9 Shop/candles



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 2moa4jsbiosens.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 2ef53k2reginamaria.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

+52
raruta
Raluca30
crina_oc
mofturaki
scumpetea
radumihaela36
tit.ioana
emidiaconu
flori
Crina
roxana ,mamica finuta
micka27
bebelusha18
brigitta
anka9mai
mary24
madalina
blondyna
Rody
sandy
panky(Laura)
florares
marccora
muraru raluca
flo09
adriana
ari05
macoveianca
amalia-carmen
barizoana
alinapopa1969
anays
paula_mami
mona_mami
nestian
dani23ela
Liliana
elena
Maria
popescumelinda
alidascalu
roxanik
buburuza
pupkiss
deriana
narcy
paul_A
STEF30IASI
celina74
teodoraion
geodeny
GABITA
56 participanți

Pagina 2 din 42 Înapoi  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Urmatorul

In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Aug 07, 2009 9:22 pm

TIRAMISU FARA OU

Ingrediente:
- 450 g mascarpone
- 200 g frisca
- 1/2 cana zahar brun
- 3 lg rom
- 20-30 piscoturi
- 1 cana cafea tare
- cacao

Mod de preparare :
Frisca si vasul in care se va mixa se dau la rece inainte cu 2-3 ore de a incepe prepararea desertului. In acest fel frisca se va bate bine.
Mascarpone, zaharul si romul se mixeaza timp de cateva minute, pana zaharul se dizolva.
Frisca se bate “bat” si se amesteca cu crema de mascarpone. Veti vedea ca rezulta o crema pufoasa si usoara.
Intr-o tava (sau puteti folosi pahare) puneti un strat mai subtire de crema, apoi un strat de piscoturi usor inmuiate in cafea, pudrati cu cacao si continuati procedeul pana cand, ultimul strat va fi de crema peste care veti pudra cacao din belsug.
Dati la rece pentru cateva ore inainte de a servi .

Un tiramisu super pufos, cremos, aromat si fara oua in crema. Ideal pentru cei carora nu le plac ouale (eu, de exemplu), pentru femeile insarcinate (care nu au voie sa manance oua crude) sau pur si simplu pentru cei carora le place tiramisu .


:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de roxanik Vin Aug 07, 2009 10:52 pm

wawwww...ce de retete gustoase...
roxanik
roxanik
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 44

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de paul_A Vin Aug 07, 2009 11:27 pm

interesant tiramisu fara ou, eu stiu cu ou, chiar de 10 oua e nevoie
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Sam Aug 08, 2009 12:48 am

adevarat bubu arata mult mai interesant cand vezi poza
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de alidascalu Sam Aug 08, 2009 1:00 am

Super retele fetele ,arata delicios poza ta Buburuza!
alidascalu
alidascalu
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 43

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Aug 08, 2009 3:59 am

da paul_a , este si cu ou......tiramisu....

:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Aug 08, 2009 4:11 am

Tiramisu cu ou

Ingrediente:
400 g piscoturi Savoiardi
250 g crema Mascarpone
4 oua
4 linguri zahar
3 cescute de cafea tare (espresso) fara zahar
cacao pentru ornat

Mod de preparare:
Intr-un bol se amesteca bine galbenusurile de ou cu zaharul pana se deschid la culoare
Se adauga apoi crema Mascarpone si se omogenizeaza amestecul .
Intr-un bol separat se bat albusurile de ou pana se umfla .
Se toarna albusurile peste amestecul cu mascarpone si se intorc usor cu lingura pana la incorporare .
Nu folositi mixerul pentru ca albusurile se vor lasa .
Piscoturile se inmoaie putin pe ambele parti in cafea (in care se poate turna si putin coniac sau rom pentru un gust mai bun) dupa care se aseaza intr-o tava unul langa altul, fara spatii goale intre ele .
Dupa ce am pus primul strat de piscoturi turnam peste ele o jumatate din crema .
Apoi, punem alt strat de piscoturi, imbibate de asemenea in cafea si deasupra ce a mai ramas din crema .
Se pudreaza din belsug cu cacao, astfel incat sa se formeze un strat uniform, si se lasa la frigider peste noapte.

POFTA MARE SI BUNA !!!!!




:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de popescumelinda Sam Aug 08, 2009 1:45 pm

iam,iam..dupa ce am cicit,pare super bunaa,trebuie sa o fac si eu..multumim Stef.
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de STEF30IASI Dum Aug 09, 2009 4:38 am

sunt foarte bune , amandoua retetele de tiramisu......eu le fac foarte des.....

cu mare drag , melinda !!!! :pupicei: :pupicei: :pupicei:

:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de popescumelinda Dum Aug 09, 2009 1:45 pm

multumim tare frumos Stefania,le voi incerca si eu.
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Aug 10, 2009 3:22 am

cu mare drag !!!!
spor la treaba !!!!......si pofta mare si buna !!!! :pupicei:


:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de popescumelinda Lun Aug 10, 2009 5:17 pm

iam-iam,multumim,o sa avem la asa ceva... :trimite pupici
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de paul_A Vin Aug 14, 2009 4:28 pm

si eu ador tortul tiramisu, numai ca nu am gasit branza mascarpone, de fiecare data am improvizat eu ceva :zambet larg:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de popescumelinda Sam Aug 15, 2009 2:26 pm

asai,asa fac si eu..pun ce am in casa,desi ar trebui sa punem cum este reteta.
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de alidascalu Sam Aug 15, 2009 2:33 pm

Eu nu ma pricep la prajituri nu prea imi ies ,va urmaresc poate gasesc ceva usor de facut si care sa sa-mi iasa bine!
alidascalu
alidascalu
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 43

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Aug 15, 2009 7:54 pm

alina , dar sunt retete usoare ....de cele complicate nu prea am timp....cred ca si voi la fel..... :pupicei: :pupicei: :pupicei:


:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Sam Aug 15, 2009 8:04 pm

imi place aici..unde este ceva dulce hop si eu...
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Aug 15, 2009 8:09 pm

Maria a scris:imi place aici..unde este ceva dulce hop si eu...

esti o dulcica , ...hai si tu cu o reteta !!!! :pupicei:

:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de paul_A Sam Aug 15, 2009 8:38 pm

mai tarziu o sa fac si eu o prajiturica, o sa vin si cu poze si cu reteta daca va place :floricica roz:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Aug 15, 2009 10:38 pm

paul_A a scris:mai tarziu o sa fac si eu o prajiturica, o sa vin si cu poze si cu reteta daca va place :floricica roz:

mai bine ne trimiti si noua din prajiturica Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 377534 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 377534 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 377534 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 377534 , eu si andrei nu ne saturam cu poze ..... Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 377534 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 377534 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 377534


:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de paul_A Dum Aug 16, 2009 12:16 am

:yes!!: sigur Stefy, una mare pt voi ca oricum ee gata , acum am scos-o din cuptor :yes!!:
:pupicei: :pupicei: :pupicei:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de STEF30IASI Dum Aug 16, 2009 12:19 am

multumimi , immmmmmmmm ce bine miroase ........eu aduc laptele .......immmmm ce bun e ...... Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 377534 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 377534 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 377534


:pupicei: :pupicei: :pupicei: :pupicei: :pupicei: :pupicei:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de paul_A Dum Aug 16, 2009 12:20 am

a venit pana la tine? (mirosul) Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 199844
:pupicei:
hai ca acum iti trimit, pacat ca nu esti mai aproape :lacrimi:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de STEF30IASI Dum Aug 16, 2009 2:32 am

paul_A a scris:a venit pana la tine? (mirosul) Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 199844
:pupicei:
hai ca acum iti trimit, pacat ca nu esti mai aproape :lacrimi:

vai paul_a , ce bun , ce delicios ....a fost .....nici nu-ti inchipui ... :pupicei: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 377534 :pupicei: :pupicei:



:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de paul_A Dum Aug 16, 2009 6:27 pm

:pupicei: :pupicei: :pupicei: muuulti pt voi :pupicei:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 2 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 42 Înapoi  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum