Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 6 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 6 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 2466r05Ady.Biju

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 2quni4z hmshop.wordpress.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Wkpzltartizele.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Kaqpztbratari magice



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 69m8w9 Shop/candles



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 2moa4jsbiosens.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 2ef53k2reginamaria.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

+52
raruta
Raluca30
crina_oc
mofturaki
scumpetea
radumihaela36
tit.ioana
emidiaconu
flori
Crina
roxana ,mamica finuta
micka27
bebelusha18
brigitta
anka9mai
mary24
madalina
blondyna
Rody
sandy
panky(Laura)
florares
marccora
muraru raluca
flo09
adriana
ari05
macoveianca
amalia-carmen
barizoana
alinapopa1969
anays
paula_mami
mona_mami
nestian
dani23ela
Liliana
elena
Maria
popescumelinda
alidascalu
roxanik
buburuza
pupkiss
deriana
narcy
paul_A
STEF30IASI
celina74
teodoraion
geodeny
GABITA
56 participanți

Pagina 42 din 42 Înapoi  1 ... 22 ... 40, 41, 42

In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de anka9mai Vin Feb 25, 2011 2:10 am

sandy a scris:sa aveti pofta Anka!
multumim Sandy, poftiti, este pt toata lumea! Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 869129
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de mofturaki Vin Feb 25, 2011 4:15 am

anka9mai a scris:Coltunasi moldovenesti cu branza dulce de vaci fierti
Ingrediente:

Aluat:
- 1 kg faina
- 2 linguri de zahar
- 1 ou
- 1 praf de sare

Crema:
- 500 g branza dulce de vaci
- 1 pliculet zahar vanilat
- 1 lingura esenta de vanilie
- 1 ou
- 1 lingura rasatura de lamaie
-1 lingurita rasatura portocala

Mod de preparare:
Se amesteca toate ingredientele, si se framanta cu apa calduta pana ajunge la consistenta unui aluat de paine. Se intinde aluatul nici prea gros nici prea subtire si se taie patratele. Se face umplutura de branza se amesteca cu zaharul vanilat, esenta de vanilie, oul, rasatura de lamaie si zaharul de trestie dupa gust (optional se pot pune si stafide sau caise/piersici confiate pentru o aroma mai intensa). Se pune cate o lingura de umplutura pe fiecare patratel si se lipesc capetele sub forma unui triunghi. Intre timp se pune pe foc intr-o oala apa cu putina sare si se lasa sa fiarba, cand incepe sa fiarba se pun coltunasii si se lasa acolo pana plutesc la suprafata. cand au fiet se sot si se pune unt topit peste ei.
POFTA BUNA!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Coltunasi005


sunt super buni ...stiu ca si bunica mea facea, doar ca ea ii dadea prin pesmet cu zahar! :3345:
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de lilia Vin Feb 25, 2011 3:21 pm

am vrut sa fac si eu coltunasi zilele trecute dar m-am razgandit si am facut papanasi ,Bravo mofturoas-o cred ca le-a placut la pisicutele tale
lilia
lilia
Mamica rafinata
Mamica rafinata


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de narcy Vin Feb 25, 2011 3:27 pm

mofturaki a scris:
anka9mai a scris:Coltunasi moldovenesti cu branza dulce de vaci fierti
Ingrediente:

Aluat:
- 1 kg faina
- 2 linguri de zahar
- 1 ou
- 1 praf de sare

Crema:
- 500 g branza dulce de vaci
- 1 pliculet zahar vanilat
- 1 lingura esenta de vanilie
- 1 ou
- 1 lingura rasatura de lamaie
-1 lingurita rasatura portocala

Mod de preparare:
Se amesteca toate ingredientele, si se framanta cu apa calduta pana ajunge la consistenta unui aluat de paine. Se intinde aluatul nici prea gros nici prea subtire si se taie patratele. Se face umplutura de branza se amesteca cu zaharul vanilat, esenta de vanilie, oul, rasatura de lamaie si zaharul de trestie dupa gust (optional se pot pune si stafide sau caise/piersici confiate pentru o aroma mai intensa). Se pune cate o lingura de umplutura pe fiecare patratel si se lipesc capetele sub forma unui triunghi. Intre timp se pune pe foc intr-o oala apa cu putina sare si se lasa sa fiarba, cand incepe sa fiarba se pun coltunasii si se lasa acolo pana plutesc la suprafata. cand au fiet se sot si se pune unt topit peste ei.
POFTA BUNA!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Coltunasi005


sunt super buni ...stiu ca si bunica mea facea, doar ca ea ii dadea prin pesmet cu zahar! :3345:

nu am facut niciodata.....dar trebuie sa fac Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 943159
narcy
narcy
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : INGINER

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Sam Feb 26, 2011 1:27 am

arata super bine anka coltunasii , nici eu nu am facut niciodata dar am mancat si sunt deliciosi .....
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de anka9mai Dum Feb 27, 2011 5:14 pm

sunt foarte buni si usor de facut fetele
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Dum Feb 27, 2011 11:32 pm

fetele ce ati facut bun in weekendul acesta, eu am fost lenesa si nu am mai facut nimic!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de cecilia_7625 Dum Feb 27, 2011 11:34 pm

am facut sambata un chec in forma rotunda si am pus 2 mere curatate si taiate feliute deasupra
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Dum Feb 27, 2011 11:37 pm

si eu am facut tot checuri ,doua in forma de chec normala Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de anka9mai Dum Feb 27, 2011 11:42 pm

eu am facut niste chiftelute la pranza....nu am avut chef sa fac nimic alceva, Alex a fost mornait din cauza maselutei umflate
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Raluca30 Lun Mar 07, 2011 2:03 am

Iti trebuie:

  • 100 g cacao
  • 400 g zahar
  • 10 linguri apa
  • 8 oua
  • 1/2 esenta de rom sau de migdale
  • 2-3 linguri faina
  • 300 g unt mai gras, fara apa.
Pregatesti asa:

  1. Amesteci zaharul cu cele 100 g cacao si cu cele 10 linguri de apa, pe foc potrivit pana se topeste zaharul, apoi lasi compozitia sa se raceasca.
  2. Dupa ce s-a racit compozitia, adaugi 8 galbenusuri, pe rand, amestecand dupa fiecare.
  3. Imparti compozitia in 3 parti egale, intr-o treime adaugi 8 albusuri batute spuma (cand le bati, adaugi putina sare) si 2-3 linguri de faina si dai la copt.
  4. Ai grija, blatul nu iese prea inalt!
  5. In celelalte 2/3, adaugi 300 g unt batut spuma si esenta de rom sau de migdale si obtii crema.
  6. Poti decora tortul cu nuca de cocos sau cu bilute de ciocolata.
  7. Este un tort savuros, consistent, numai bun pentru o masa in familie

eu am modificat putin reteta am pus inca 5 linguri apa si un praf de copt cu inca 3-4 linguri faina

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Imagine0344
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Lun Mar 07, 2011 2:05 am

multumim de reteta Raluca :trosu: :trosu: :trosu:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de cecilia_7625 Lun Mar 07, 2011 2:06 am

am si notat-o si eu
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Raluca30 Lun Mar 07, 2011 2:18 am

Am facut si tort diplomat dupa reteta Mariei numai ca am adaugat fructe si a iesit foarte bun
Bineinteles ca la decor nu are cum sa iasa ca al ei Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 199844
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Imagine0342
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Mar Mar 08, 2011 2:11 am

vai ralu m-ai dat gata cu torturile ....cel diplomat arata super bine
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Raluca30 Mar Mar 08, 2011 4:17 am

si a iesit foarte bun dar sa terminat repede Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 199844 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 869129
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Vin Mar 11, 2011 5:00 pm

ai vazut Ralu ca a iesit diplomatul cu fructe super Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 642704
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de anka9mai Mar Mar 15, 2011 9:44 pm

tarta de foietaj sarata
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Tartasarata
Ingrediente:
2 foi de foietaj
bacon
branza sau cascaval ras
1 cutiuta smantana
2 oua
susan

Mod de preparare:
intr-o forma de tarta am pus prima foaie de foietaj, am taiat baconul si l-am pus acolo + cascavalul + smantana, dupa punem a 2 a foaie de foietaj.
Dupa punem oul pe deasupra + susanul
30 de minute la 200 de grade, bine da´ acu depinde si de foietaj
ati inteles ceva?? eu sper ca da....posta buna!
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Mier Mar 16, 2011 12:29 am

arata super bine anka
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Mier Mar 16, 2011 3:19 am

aratoasa rau tarta ta Anka Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Mier Mar 16, 2011 2:15 pm

la o feliuta de chec va invit si eu!

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 IMG_1059
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Mier Mar 16, 2011 2:45 pm

arata super Adriana!
multumim de servire Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 2440394393
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Mier Mar 16, 2011 7:09 pm

cu drag maria ,,,,, vreau sa va spun ca este facut de sotul meu!!!!! , eu doar i-am facut poze! Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 42 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 42 din 42 Înapoi  1 ... 22 ... 40, 41, 42

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum