Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 13 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 13 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 2466r05Ady.Biju

Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 2quni4z hmshop.wordpress.com



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 Wkpzltartizele.blogspot.com



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 Kaqpztbratari magice



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 69m8w9 Shop/candles



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 2moa4jsbiosens.ro



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 2ef53k2reginamaria.ro



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Concurs nou- poznele copilariei!

+14
lilique
pupkiss
mona_mami
flori
clonaclone
adriana
scumpetea
amalia-carmen
paul_A
tzuckutza
popescumelinda
Maria
ari05
teodoraion
18 participanți

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Sam Oct 24, 2009 10:04 pm

Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 377534
harnicutza si tu de mica!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de Maria Dum Oct 25, 2009 3:49 am

imi aduc si eu aminte o intamplare de cand eram mica sa fii avut vreo 6-7 ani ..intr-o iarna -parca mai demult iernile erau mai cu multa zapada am fost cu mama la cumparaturi crescuta fiind la tara ne-am dus noi la oras si ne-am cumparat haine noi Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 377534
ajunsa acasa ma imbrac in ele si fug la bunica care statea aproape de noi
ne despartea un parau mic si spre parau era un sant care cum a nins si viscolit la facut drept si nu se mai observa ce era acolo
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 377534
ma duc eu repede sa ma prezint cu hainele noi dar nimeresc tocmai in acel sant si m-am infipt in zapada si nu am mai reusit sa ies de acolo
a trecut ceva timp pana si-au dat seama parinti ca nu -s si au venit si m-au remorcat de acolo,.. Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de lilique Dum Oct 25, 2009 4:08 am

bitele animalute!!!!!! ce aveati cu ele fetelo???????

frumoase povesti......... am trecut iarasi printr-o repriza de rasssssssssssssss

sa incerc sa spun si eu ceva....

pe vremurile de dinaintea Revolutiei... era mare restrictie, insa noi, intuitivi cum eram auzeam totul si nu pierdeam nimic! asa ca ne pomenim noi cantand la gradinita - Ceausescu Romania macina copilaria- biata doamna educatoare... a amutit! ne-a luat de-o parte si ne-a mustruluit bine, ca ii facem probleme, ca facem probleme la parinti etc!


cam toata copilaria mea s-a petrecut in jurul fratelui meu, impreuna cu el si cu prietenii lui. era un grup de vreo 5 baieti iar eu singura fata intre ei. zi de zi aveam cate ceva de facut.... cand se coceau capsunile.... pe ale noastre le pastram , insa cand vedeam pe vecinul ca sta la poarta intram toti la noi in curte si din gradina noastra saream la el si culegeam tot ce gaseam!
lilique
lilique
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 40

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de Maria Dum Oct 25, 2009 4:43 am

lilique inttodeauna ce nu este a tau e mai bun ,asa si voi cu capsunile vecinului. Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 377534
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de amalia-carmen Dum Oct 25, 2009 4:53 am

ce-am mai ras! sunteti tari cochetelor!
amalia-carmen
amalia-carmen
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 52

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Oct 25, 2009 11:26 am

ehei...ce vremuri...cu Ceausescu si ceata lui de securisti, comunisti...
Au distrus multe vieti! Chiar si jocurile din copilarie erau intrepupte voie de nevoie...cu fraze de genul "mami da-ne bani ca a bagat ulei, sau pui, sau zahar...la alimentara"...si plecam toti copii la coada la ce se baga!...uneori"apuca", alteori NU...Doamne ce vremuri ne-ai lasat sa traim...! Si ne scula mama la 5 si ne lasa in "locul ei" la coada de la lapte si ea pleca saracutza la schimbul 1, dupa ce se sculase la ora 3 sa "puna" sticlele de lapte si borcanele de iaurt la coada....nici acum nu-mi place laptele si iaurtul....!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 25, 2009 1:16 pm

foarte faine amintiri....desi la vremea respectiva nu erau chiar asa Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 377534
la fel pateam si noi alina....stateam la cozi infernale, in special pentru a cumpara pui....stateam cu noptile la coada....doamne ce vremuri,
nici acum nu este prea bine.....gasesti de toate , pe toate drumurile dar te uiti la ele si pleci mai departe.....lipsa banilor!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Oct 25, 2009 2:13 pm

da, nici acum nu-i bine! Dar atunci era mai rau...iar in Bucuresti tot se mai gasea cate ceva!
Dar sa revenim, la lucruri mai vesele!
sa va povestesc cum am luat un 10 la o compunere cu titlul "Cum mi-am petrecut vacantza de vara"...
Vreau sa va spun ca urasc compunerile, eseurile sau cum le-o fi zicand acum...de fiecare data cand aveam compuneri de facut...plangeam si luam "bataie" de la matusa mea...care ma mai ajuta la teme.Nici cum zicea ea nu-mi placea, nici eu nu eram in stare sa scriu mai bine...asa ca in clasa 4, m-am prezentat la scoala fara aceasta compunere scrisa! Ghinion, tocmai m-a pus sa o citesc...iar caietul meu era gol-golut, dar frumos liniat!Asa ca m-am ridicat in picioare, am luat caietul, l-am deschis, mi-am dres glasul si am inceput sa "citesc"...
"Intr-o zi frumoasa de vara, impreuna cu prietena mea Aurelia, ne-am dus la padure dupa cirese amare...si amare au fost...
In apropierea padurii, era o stana de oi care bineinteles era pazita de o multime de caini...In aceea zi, nu stiu de ce , ne-am speriat foarte tare de ei...am tipat si am fugit...pana la cel mai apropiat copac! Eu fiind mai sportiva am ajuns prima si din disperare, m-am urcat intr-un gherghin de pe marginea padurii...Aurelia dupa mine...caini dupa noi...
-Urca-te mai sus, tipa Auras disperata...
-Hau-hau-hau, caini la noi.
Eu m-am urcat, desi spinii gherghinului ma zgariau...Aurelia tipa, eu la fel...caini hau-hau ...ciobanii radeau...
Si m-am tot urcat, Auras dupa mine...pana cand gherghinul a cedat sub greutatea nostra si am cazut in santul cu urzici...!
Alte urlete, tipete...de data asta caini s-au speriat si au fugit! Au venit si ciobanii...care ne-au scos din urzici...ne-au "tratat" cu zer basicile, incercand sa ne potoleasca mancarimile si usturimile provocate de urzici, ranile si zgarieturile de la spinii gherghinului..."
Si eu tot citeam si inventam, lasam caietul pe banca, mai dadeam o foaie, si copii din clasa radeau de povetirile mele....radea si tovarasa invatatoare...mai zambeam si eu...pentru ca intamplarea era reala dar...nu era scrisa pe caiet! tovarasa a fost foarte amuzata de povestire si mi-a zis:
-Bravo, zece!
Mare i-a fost surpriza...cand a vazut caietul...dar apucase sa-mi puna nota, copii erau mult prea amuzati de ceea ce la povestisem eu...si nu m-a deconspirat! Mi-a tinut teoria chibritului...dar dupa ore!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de teodoraion Dum Oct 25, 2009 3:31 pm

abia astept sa citesc aici ca ati scris cevas de aseara dar acum nu am timp...ce o sa ma amuz :pupicei:
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de teodoraion Mar Oct 27, 2009 1:11 am

haideti fetele mai povestiti-mne pozne
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de ari05 Mar Oct 27, 2009 6:02 am

vai ce am mai ras fetelor !!! nu am intrat de ieri sa citesc ce ati mai povestit Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de ari05 Joi Oct 29, 2009 3:21 pm

va spun una ce-a facut-o Darius... avea in jur de 8 luni jumate... 9 luni ... incepuse deja sa umble singur destul de bine ... cum e primul copil, de unde era sa stiu ca trebuie sa inchid toate usile de acum incolo, toate dulapurile sa le leg, etc... in general tineam usa inchisa la baie sa nu se duca pe acolo, la wc, ca nah... baia e baie, oricat ai curata-o si dezinfecta-o... intr-o zi nu stiu cum am uitat usa deschisa la una din bai, si cum era prea liniste in casa (asa e cand face vreo tampenie) m-am dus repede sa vad pe unde e si ce face ... si cand il vad in baie .... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] langa wc... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cu peria de curatat toaleta in mana.... si o rodea Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 moamaaaaaaaaaaaaaaaaa !!! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cand l-am vazut !!!! am crezut ca dau in hepatita instant !!! Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 i-am smuls peria din mana, l-am luat repede sa-l spal... ma gandeam cu ce naiba sa-l spal in gura !?!?!?! cu ce sa-l dezinfectez... desi ce sa dezinfectez... la cat Domestos era pe perie Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 sa nu mai zic ce alte chestii microscopice banuiesc ca erau... BLEAAAHHHHH !!!! Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Oct 29, 2009 4:42 pm

bleah.....acum cum o mai saruta pe larisa?? Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844
nu de alta dar ea si-a mancat caca din pantaloni de cateva ori Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de ari05 Vin Oct 30, 2009 2:45 am

Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 nu pot sa cred teo !!!!!!!!!!!!! Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844

vai copiii astia !!! Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974

sa va mai pove ce a papat darius Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 nu am plante in apartament, un singur ficus doar... si pana sa ii gasesc loc , cocotat pe masa din living, a papat la pamant din ghiveci ... Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 inca venea la mine si facea "miam-miam" adik ce bun e Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 sau lingea talpa pantofilor de ii uita careva la intrare Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 sau rodea tevile de la calorifer Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 aaahhhh,,,, si hartia sau servetelele erau preferatele lui ... moamaaac e le mai manca... dar mancare, deloc :lacrimi: inca asa copil.... Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de teodoraion Vin Oct 30, 2009 3:13 am

asa face si larisa u pantofii parca imi vorbesti de ea...iti dai seama ce cuplu astia doi daca ii lasi singuri iti gasessti lustruiti toti pantofii Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de ari05 Vin Oct 30, 2009 3:22 am

oleee !!! Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844

pai nu am mai avea treaba macar cu asta, nu teo ? Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844
nici in ziua de azi nu i-a trecut obsesia cu pantofii... ficusul l-am coborat saracu de ceva vreme, si vad ca nu-l mai tenteaza pamantul din ghiveci... dar pantofii ... Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 in continuare trebuie ascunsi toti... si dk avem vizitatori, trebuie sa-i inchid in baie, ca dulapioarele mi-s pline, asta sa nu risc sa ii "lustruiasca" mai ales ca au inceput ploile... noroi pe talpa... Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de teodoraion Vin Oct 30, 2009 4:10 pm

mie imi cara continuu incaltamintewa prin casa de abia mai gasesc perechea
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Vin Oct 30, 2009 4:16 pm

Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 ce de pozne! Ce nervi tari trebuie sa aveti voi mamicile, asa in general!
mama imi povestea ca eu mancam KK cand eram mica! trebuia sa fie cu ochii pe mine nonstop! Se chinuia saracutza sa mi-l scoata din gura iar eu inclestam maxilarele, sau puneam"papa bun"...cand a aparut pe lume si sora mea...bucurie mare...aveam 2 surse de kk...si ii dadeam si ei! ...ca de eram o surioara buna!
:zambet larg:
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de teodoraion Vin Oct 30, 2009 4:19 pm

Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844
Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844

pai cica au noroc astia care papa kk..asa ca nu e rau...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de ari05 Sam Oct 31, 2009 12:12 am

doamne mai alinaaaa !!! Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 nu pooootttt sa cred !!! rad cu lacrimi !!! Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844
si husbandu a papat kk cand era mic... din scutec... desi nu intele cum D-zeu !!! Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 doar nu i-o fi dat despteapta de soacra-mea scutecu in mana si i-o fi zis "hai papa" Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Sam Oct 31, 2009 1:10 am

eheeeiiii , eu ma piteam cand simteam ca vine Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de ari05 Sam Oct 31, 2009 1:31 am

Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 esti tare Alina Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844

mi-am mai amintit una....
cand eram mica, eram tare baietzoasa... da raaauuu... nu aveam eu treaba cu fetele , cu papusile... eram tot cu baietii...
pe langa blocurile unde stateam atunci, pe malul Crisului Repede, treceau la vremea aia tiruri, camioane... iar straduta respectiva cobora pe sub un pod... intr-o iarna (si atunci erau ierni cu zapada multa) , din plictiseala ne-am dus in spatele blocurilor , ne-am facut bulgari de zapada in care bagam pietre, si asteptam sa treaca camioanele sa dam cu bulgarii dupa ele Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 si trece la un moment dat unul... tin minte si acum ca avea geamul deschis la cabina, si eu , viteaza nevoie mare, ca nah, nu ne vedeau de garduletul viu care imprejmuia curtea din spatele blocurilor, am dat o ghiulea... si l-am nimerit pe sofer direct in freza [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] normal ca soferul s-a enervat, a oprit camionul si s-a dat jos sa vada cine indrazneste sa dea cu bulgari dupa el... moamaaaa sa ne fi vazut pe noi !!! Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974 am tulit-o toti fiecare pe la casa lui si nu am mai indraznit sa iesim in ziua aia afara... ni-l si inchipuam pe nenea ala tot cautandu-ne, si dk ne prindea... Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 16974
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Sam Oct 31, 2009 1:17 pm

Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844 tot batausa eram si eu! cred ca mi s-a tras de faptul ca faceam naveta intre Piatra-Neamt(unde locuiam), si bunicii mei:unii la Ploiesti, altii la Victoria.Trei zone diferite din tara, unde copii vorbeau cu accent, mereu altul decat cel pe care il aveam eu...asa ca toti radeau de mine si pe toti ii bateam...ajunsesem sa folosesc cuvinte sinonime, spuse unul dupa altul, ceea ce starnea iar haz printre copii...
No, stai putin, oleaca!No , s'om mere, merge;prin porumb , prin papusoi...Nu va pot spune ce bataie le dadeam copiilor maghiari...cu care chiar nu ma intelegeam!...
Cu papusi nu m-am jucat de la 2 ani, cand ai mei m-au dus la magazin sa-mi cumpere una mare...cu parul lung...iar cand vanzatoarea mi-a dat-o peste tejghea si i-a venit tot parul pe fata si mai zicea si "mama"...m-am speriat ingrozitor si nu mi-a mai trebuit papusi...pana in clasa 7!
Jucaria mea preferata era o macara galbena si o bicicleta cu remorca/cuva cu care caram pietre si pe sora mea...pana i-am spart capul ...dintr-o cazatura...ca eu mergeam cu viteza...asa ca mi-au sudat cuva de la bicicleta!
Baietoi am fost mult timp...mamaie ma imbraca cu rochite, iar eu fugeam de acasa in pantaloni scurti roz(singurii care imi placeau...si pe care ii puteam ascunde in buzunarul de la rochie)...colindam tot satul...mereu ii spuneau oamenii lui tataie la colectiv"nea Gheorghe, nepoata matale, a fost ieri la noi..." si veneam numai seara tarziu...de-i inebuneam pe toti...pana intr-o zi cand m-au legat de garduletul din fata casei, la umbra sub vie, pe un pres! Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 377534
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de teodoraion Sam Oct 31, 2009 2:02 pm

Doamne ce am mai ras fetele
mai ales faza cu sinonime alina ...e tare de tot Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 199844
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Sam Oct 31, 2009 2:20 pm

Stateam in Piatra-Neamt, eram la camin, si intr-o zi mi-a venit minunata ideea de a pleca hai-hui prin parcuri dupa gargaritze!Asa ca am mintit-o pe tovarasa educatoare ca azi nu vine nimeni sa ma ia...si sa-mi dea drumul sa plec singura ca eu stiu drumul...si-am plecat...am colindat pana spre seara, si am strans o pungutza plina de gargaritze...pana m-au gasit ai mei...si m-au tarat spre casa...mi-am luat-o urat ca de...!!!! dar m-am simtit razbunata cand prin toata casa zburau gargaritze!
altadata am reusit si cu carabusi! Concurs nou- poznele copilariei! - Pagina 4 364497
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Important Re: Concurs nou- poznele copilariei!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum