Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 12 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 12 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 2466r05Ady.Biju

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 2quni4z hmshop.wordpress.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Wkpzltartizele.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Kaqpztbratari magice



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 69m8w9 Shop/candles



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 2moa4jsbiosens.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 2ef53k2reginamaria.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

+16
mona_mami
nadvio1973
swe
roxana ,mamica finuta
elena
Elena23
celina74
sandy
cecilia_7625
teodoraion
crina_oc
Raluca30
narcy
anka9mai
adriana
Maria
20 participanți

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Sam Mai 14, 2011 9:30 pm

tu nu ai facut nimic dulce,azi?
daca ma crezi caci eu am facut ieri fursecurile si mai am cateva,pe maine nu mai am :tulips:
dar la noi daca tine ceva prea mult,inseamna ca nu e bun Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 199844
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Dum Mai 15, 2011 4:58 pm

ce bine arata si saratelele Adrianei dar si furescurile Mariei Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 870859
felictarile mele fetele , super mamici super gospodine Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 634639 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 634639
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Elena23 Dum Mai 15, 2011 8:04 pm

am facut si eu azi crema de zahar ars iar aseara,chec....dar nu am chef de poze.
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de anka9mai Dum Mai 15, 2011 10:12 pm

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 663254 Adriana si Maria....Elena daca iti vine cheful noi te asteptam cu poze Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 531472
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de cecilia_7625 Dum Mai 15, 2011 10:14 pm

super Maria arata fursecurile
sa nu mai zic de saratelele Adrianei Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 634639 tuturor mamicilor cochete si gospodine
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Dum Mai 15, 2011 10:58 pm

mersi fetelor!te asteptam cu poze Elena Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de mona_mami Dum Iun 05, 2011 1:51 pm

Vin cu reteta promisa, dar sa nu-mi cereti poze ca nu am. Sincer, nu le-am facut chiar demult fursecurile acestea, insa sunt delicioase!
Cale
Ingrediente:
6 oua, 6 linguri zahar, 6 linguri faina, 50 ml apa, 50 ml ulei, zahar vanilat, zahar pudra, rahat
Toate cantitatile, mai putin rahatul si zaharul pudra, se pregatesc la fel ca si pentru un pandispan.
Rahatul se taie feliute, pestisori, pe lungimea bucatii.
Se tapeteaza o tava (margarina si faina), ar fi bine sa fie doua tavi, asa pentru rapiditate.
Din compozitie se ia cu lingurita (atat cat incape in ea) si se pun in tava, lasand distanta intre ele. Se dau la cuptor pentru cateva minute. Veti observa ca se fac rotunde si plate ...
ATENTIE!! Se coc repede, 10-15 minute, depinde de cuptor, aluatul fiind subtire ... Se lucreaza fiecare rotita cat este fierbine, daca se racesc nu se mai pot modela ...
Se scoate tava, se iau din tava cu un cutit cu lama subtire. In mijlocul fiecarei rotite se pune o feliuta de rahat si se strage intr-o parte doar (apasati putin), ca sa primeasca forma de floare. Se dau prin zahar pudra, pe urma ... celelalte tavi ...
Pentru inceput m-am cam impotmolit si eu, insa ... totul vine ca pe tava si va merge rapid celelalte ture!
Pofta buna sa aveti! Revin cu amanunte daca nu ati inteles! Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 869129
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Dum Iun 05, 2011 1:54 pm

par foarte bune mona .....
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de mona_mami Dum Iun 05, 2011 1:55 pm

Sunt absolut delicioase si fara crema, asa cum imi plac ... Simple si gustoase! Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 869129
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Mier Iun 08, 2011 1:37 pm

mersi Mona de reteta,cu siguranta am sa le incerc,le trec la prioritati Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Mar Iul 05, 2011 12:14 am

o felie de tort ....

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Sdc10231o

Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de mofturaki Mar Iul 05, 2011 3:11 am

ce-i chestia aia Mariaaaaaaaaaaaaaaaaaaa???? fug
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Mar Iul 05, 2011 1:53 pm

tort diplomat Ioana Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 199844 dar eu am pus inca un blat pe la mijoc..
acum vad caci aparatul meu are data aiurea e cu doua zile in urma Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 174660
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de crina_oc Mar Iul 05, 2011 2:31 pm

arata f bine....pe vineri am de facut iar un tort si am sa fac crema ta Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 869129
crina_oc
crina_oc
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Mar Iul 05, 2011 2:34 pm

crema este mai galbena putin,de la sucul de portocale si oua,dar aparatul cred ca imi face feste Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 531472
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de anka9mai Mar Iul 05, 2011 4:28 pm

vaii maria ne omori cu zile Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 199844
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Mar Iul 05, 2011 10:07 pm

maria arata super bine tortuletul si imi imaginez cat a fost de delicios! cu o bucatica de placinta va servesc si eu
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Picture002
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de mofturaki Mar Iul 05, 2011 10:22 pm

dar chiar ma enervati cu atatea bunatati !!! si tu adriana..... fug
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Mar Iul 05, 2011 10:28 pm

ei ioana ....placinta mea se face repede , nu este ca torturile mariei Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de mofturaki Mar Iul 05, 2011 10:41 pm

se face repede adriana daca o stii face... Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 199844
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Mar Iul 05, 2011 11:13 pm

si eu fac zilele astea placinta cu branza,arata super Adriana Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 869129
eu incerc sa fac branza proaspata de vaci in casa ,daca nu iese ,apelez la cea de magazin...
duminica aveam 10 litri de lapte de la tara si chiar nu stiam ce sa fac cu el,asa ca o sa fac branza Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 869129
mi-ai facut o pofta Adriana,de parca imi vine sa incep acum Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Mier Iul 06, 2011 1:10 am

este clar ca branza facuta in casa este mult mai buna , insa eu am cumparat de la magazin
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Mier Iul 06, 2011 2:12 am

ei Adriana,crezi ca eu fac,intotdeauna cumpar,dar acum chiar nu aveam ce face cu asa de mult lapte si din cauza asta fac...
se face greu si nu merita sa te chinui Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de cecilia_7625 Sam Iul 30, 2011 1:47 am

[img:adf9]https://mamicicochete.forumgratuit.ro/Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 DSCN0462[/img]vin si eu prajitura cu visine
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Dum Iul 31, 2011 2:57 pm

super Ceci , arata super prajiyura cu visine Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 867249 de gospodina nu mai spun Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 867249
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 5 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum