Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 11 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 11 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 2466r05Ady.Biju

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 2quni4z hmshop.wordpress.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Wkpzltartizele.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Kaqpztbratari magice



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 69m8w9 Shop/candles



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 2moa4jsbiosens.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 2ef53k2reginamaria.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

+16
mona_mami
nadvio1973
swe
roxana ,mamica finuta
elena
Elena23
celina74
sandy
cecilia_7625
teodoraion
crina_oc
Raluca30
narcy
anka9mai
adriana
Maria
20 participanți

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Elena23 Dum Iul 31, 2011 3:03 pm

super...super....si delicioasa....deja salivez :ninja: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 407405
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Dum Iul 31, 2011 3:34 pm

super prajitura Ceci!!!
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Dum Iul 31, 2011 4:08 pm

arata super ceci , de mult nu am mai facut prajitura cu visine , poate la ziua lui gabi voi face si eu
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de nadvio1973 Dum Iul 31, 2011 4:26 pm

Ce bine arata....super......
nadvio1973
nadvio1973
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Elena23 Dum Iul 31, 2011 10:48 pm

va servesc si eu cu minipateuri facute din foietaj
Photobucket

si un tortulet surpriza adus de mama soacra pentru fiul ei..

Photobucket
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de alinagherman Lun Aug 01, 2011 2:19 pm

ce bine arata amandoua ...
alinagherman
alinagherman
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 41

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Lun Aug 01, 2011 2:54 pm

Elenaaaaaaa ma omori Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 809580 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 809580 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 809580 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 809580
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Lun Aug 01, 2011 3:03 pm

vai cat de bine arata pateurile , cum le-ai facut elena?, as face si eu!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de teodoraion Lun Aug 01, 2011 7:14 pm

yamiiiiiiiiiiiiiii, arata totul atat de bine!!!!
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Elena23 Lun Aug 01, 2011 9:01 pm

mai am sa stiti din ambele...va astept! Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 869129
Adriana,le fac din foietaj de cumparat....doua oua amestecate cu branza si putin zahar farin cu aroma de vanilie,tai foaia patratele mici ,pun cu lingurita branza cu ou si impachetez triunghiuri sau dreptunghiuri....se fac usor si sunt delicios de bune!
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Mier Aug 03, 2011 12:20 am

incercsi eu sa fac , poate chiar maine
pana atunci va arat cum a aratat tortuletul lui gabi

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 IMG_0690
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 IMG_0711
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Mier Aug 03, 2011 12:22 am

si prajiturica mea cu mere, preferata lui gabita

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 IMG_0721
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de teodoraion Mier Aug 03, 2011 1:59 am

o adevarata crima sa intru aici...yamyyyyyyyyyyyyyyy
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de alinagherman Lun Aug 08, 2011 2:48 pm

super frumos tortul Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 869129 as vrea si eu o bucatica dar cred ca s-a terminat
alinagherman
alinagherman
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 41

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Vin Aug 12, 2011 10:38 pm

mama mama ce frumos !!!!!!! uauuuuuuuuuu bravo Adriana , Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 809580 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 728535
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Vin Aug 12, 2011 11:32 pm

cate bunatati pe aici!!!bravo Adriana! Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Vin Aug 12, 2011 11:40 pm

multumesc mult fetele , ieri a facut emil o prajitura cu biscuiti, crema si bezea Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de crina_oc Mar Noi 01, 2011 3:42 pm

Am intarziat putin , dar va servesc cu niste briose inedite Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 869129
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 38204331146506553440110


Happy Halloween!
crina_oc
crina_oc
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de alinagherman Mar Noi 01, 2011 3:47 pm

woww..ce bine arata .....vreau si eu una ....
alinagherman
alinagherman
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 41

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Mar Noi 01, 2011 5:06 pm

crina arata super , cum le-ai facut?
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de crina_oc Mar Noi 01, 2011 5:28 pm

Adriana , sunt briose cu portocale
le-am facut din:
- 125gr unt
- 1 portocala
- 3 oua
- 200gr zahar
- 180gr faina
- 2 lingurite praf de copt
- 100ml lapte
- ciocolata pt ornat
Untul se topeste apoi se lasa la racit.Portocala se spala bine cu apa calda apoi se rade coaja si se stoarce sucul .Ouale se separa, albusurile se bat spuma cu zaharul apoi se adauga si galbenusurile.
Se bate in continuare pana iese o spuma mai groasa, apoi se adauga untul topit si laptele in care am pus sucul de portocala.Va rezulta un aluat lichid. Adaugam faina si amestecam cu lingura(cu miscar de jos in sus)
Se da la copt pt 15-20 minute
Dupa ce s-au racit le-am acoperit cu glazura de ciocolata alba(am vrut sa o colorez in portocaliu, dar a iesit un roz pal) si peste am ornat cu ciocolata neagra topita. Am adaugat si un paianjen jeleu
crina_oc
crina_oc
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Mar Noi 01, 2011 11:44 pm

foarte bine arata Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 809580
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de mofturaki Mier Noi 02, 2011 3:05 am

crinaaa draga, arata BES-TI-AL!!! cata rabdare tre sa ai!!! super tare crina!! bravo, bravo!!!
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Mier Noi 02, 2011 12:39 pm

multumim crina pentru reteta , voi incerca si eu sa fac
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Mier Noi 02, 2011 2:47 pm

arata minunat Crina Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 634639 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 634639 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 634639
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 6 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum