Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 11 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 11 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 2466r05Ady.Biju

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 2quni4z hmshop.wordpress.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Wkpzltartizele.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Kaqpztbratari magice



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 69m8w9 Shop/candles



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 2moa4jsbiosens.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 2ef53k2reginamaria.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

+16
mona_mami
nadvio1973
swe
roxana ,mamica finuta
elena
Elena23
celina74
sandy
cecilia_7625
teodoraion
crina_oc
Raluca30
narcy
anka9mai
adriana
Maria
20 participanți

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de celina74 Dum Apr 03, 2011 12:52 pm

Eu am facut din nou amandina ...Maria m-ai cucerit cu reteta ta de amandine ..si desi e cam migaloasa tot o fac....acum mi-a iesit super.

De ce nu are voie Sandy aici ? Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 377534
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Dum Apr 03, 2011 12:57 pm

este prea pofticioasa Lucica ,ea si-a pus titlul topicului,dar tot vine si trage cu ochiul Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 9955
asa e cu amandina ,e mai migaloasa,dar eu o fac pe etape sa nu mi se para ca imi ia asa mult timp Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 869129
dar este delicioasa Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 809580
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Dum Apr 03, 2011 12:57 pm

poate o sa ma incumetsa fac si eu amandine ,,,,
sandy si-a interzis singura sa mai intre la acest topic pentru ca pofteste la prajituri .
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de celina74 Dum Apr 03, 2011 2:01 pm

Adriana merita sa incerci sa faci amandina ... e grozav de buna !

Sady , dar tu tot sa mananci dulciuri, ca nu ai probleme cu greutatea
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Elena23 Dum Apr 03, 2011 2:15 pm

si pentru ca tot vorbiti de amandina...sa va arat si eu amandinele facute de mine anul trecut de Paste
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Dsc0806d


AMANDINA
Ingrediente:
Blatul 10 oua,1 cana cu varf de zahar,4 linguri de faina si 6-7 linguri de cacao. Preparare:
Crema 2 oua,3 linguri lapte,o jumatate de cana de zahar se pun la foc pana incepe sa dea in clocot...se lasa sa dea cateva clocote si sa da jos de pe aragaz.se pune un pachet de margarina taiata cubulete si 3 linguri cu varf de cacao.se adauga 1-2 esente de rom Siropul 3 cani apa si zahar dupa gust se fierbe bine pana se leaga siropul,poi se pune o esenta de rom. Glazura 300 grame ciocolata de menaj se topeste la bain-marin cu 6-7 linguri ulei.Eu am razuit ciocolata inainte ca sa se topeasca mai usor. Dupa ce s-a racit blatul,se taie in doua ca la sau in treei depinde cat e de crescut.Se insiropeaza si se pune crema de ciocolata amestecata cu frisca(eu am avut 400 g frisca).puteti pune si stafide ca sa iasa mai buna.blatul de deasupa se insiropeaza mai putin.Se taie prajitura acolo in tava in patrate ,fiecare cat vrea de mari,si se toarna glazura peste ea.eu am pus-o cu lingura....dupa ce se intareste glazura se fac moturi pe fiecare bucata de amandina cu crema ramasa.

Si tortul facut de Craciun....

Photobucket

Tort-blat 10 oua,o cana mare de zahar,o cana mare faina+cacao(jumate-jumate)
Crema de ciocolata-2 oua,4 linguri lapte,o jumatate de cana zahar se pun pe foc intr-o cratita care sa nu lipeasca si se ameste continuu cu telul,se lasa sa dea cateva clocote si se opreste focul,se adauga 1 pachet margarina si 4 linguri cacao.
Pentru crema ganaj care am pus-o la mijloc am folosit aceasta crema de cicocolata amestecata cu frisca...dar crema sa fie .
Sirop-apa dupa ochi,cat sa iti ajuga sa insiropezi un ,zahar dupa gust si se fierbe bine ,bine ...se adauga coaja de portocala si esenta de rom.

Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Dum Apr 03, 2011 2:47 pm

arata super si amandinele tale Elena,bineinteles caci si tortul arata la fel Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Dum Apr 03, 2011 11:16 pm

arata super bine prajiturelele si tortul alena , deja mi sa facut pofta de dulce!!!!!!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de anka9mai Dum Apr 03, 2011 11:24 pm

voi va jucati cu kg mele multeeeeeeeeee Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 199844
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Lun Apr 04, 2011 12:04 am

vai de ati stii ce pofta am si eu,doamne, doamne ruga Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 809580
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Lun Apr 04, 2011 12:12 am

eu gata am terminat tortul care l-am facut alaltaieri seara .... mai mult eu am mancat din el !!!!! Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Lun Apr 04, 2011 12:31 am

ca si mine de altfel, Adriana Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 199844
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Elena23 Lun Apr 04, 2011 2:24 am

ma bucur ca am reusit de v-am incantat privirea si putin papilele gustative Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 199844
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Mar Apr 05, 2011 5:47 pm

si inca cum elena ..... astazi trebuie sa mai fac si eu ceva dulce .... nici nu stiu ce sa mai fac! tu ce zici sandy????? Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de teodoraion Mar Apr 05, 2011 6:55 pm

vreau si eu elena!!!!!!!!!!! dar vad ca au expirat Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 199844

Marie mama ai facut prajitura pt concursul PRAJITURIA!?
Sa faci ca sapt viitoare cand am aparat fac si eu ce urmeaza...nu mi-ar strica si mie un premiu Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 199844
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Mar Apr 05, 2011 11:20 pm

din cate am citit pe la comentariile prajituria este cam cu teapa .... oricum maria sa ne dai de stire daca te inscri la concurs
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de teodoraion Mar Apr 05, 2011 11:58 pm

eu am increde in Maria!pariez ca va castiga doar sa incerce
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Elena23 Joi Apr 07, 2011 9:05 pm

m-am gandit ca poate va place sa vedeti ce-am mai facut de-a lungul timpului...
TORT DE RULADA
Ingrediente:
ptr o rulada-4 oua,4 linguri zahar,5 linguri faina,gem de prune. Ptr crema-doua pachete margarina,300 grame zahar pudra,300 grame nuca macinata,250 ml lapte dulce,2 fiole esenta de rom,3 galbenusuri Preparare:
se fac doua rulade din ingredientele de mai sus,dupa ce sau copt se umplu cu gem de prune si se ruleaza. Se face un sirop din o cana de zahar si una de apa si se adauga esenta de rom o fiola. Crema-2 pachete de margarina se freaca cu 300 g zahar pudra pana se omogenizeaza.300g de nuca macinata se opareste cu lapte clocotit.Dupa ce se raceste nuca se adauga crema de mai sus si 3 galbenusuri pe rand amestecand continuu.Se pune iar esenta de rom dupa gust. Rulada se taie felii si se insiropeaza fiecare felie in sirop.Va trebuie o cratita cam de 3l..se captuseste cratita cu folie pe fundul ei se aseaza o parte din crema dupa care se pun feliile de rulada pana acopera fundul vasului.Acum se pune iar rulada un rand in picioare pe marginile vasului,apoi se continua iar cu crema si rulada ramasa.Se impacheteaza cu marginile foliei si se preseaza cu o greutate si se baga la frigider ptr 24 ore.Se rastoarna pe un platou si se orneaza cu frisca(optional)...este nemaipomenit

Photobucket



Chec foarte bun

Ingrediente:
8 oua,2 cani zahar,10 linguri apa,6 linguri ulei,2 cani faina.esenta de rom,coaja rasa de lamaie

Preparare:
Se bat bine ouale cu zaharul,se adauga pe rand cele 10 ling de apa si de ulei si coaja rasa de la o lamaie,esenta de vanilie,se pune faina in ploaie...2 cani!! Separat opriti putina compozitie ptr a o amesteca cu cacao.Se ung doua forme de chec cu ulei si se tapeteaza cu faina.se pune compozitia in forme iar deasupra se adauga compozitia cu cacao si se amesteca putin cu o furculita.Se baga formele la cuptor cam 20-30 min.

Photobucket

SANTICLER
Ingrediente:
10 oua 1 cana mare de zahar 1 cana mare faina Preparare:
se bat bine ouale cu zaharul,dupa care se adauga faina.Se tapeteaza tava cu ulei si faina si se coace in tava de aragaz. Sirop-1 litru apa,4 linguri zahar se fierb bine....cand se raceste se adauga o esenta de rom. Se insiropeaza bine blatul acolo in tava. 2 budinci de vanilie care se fac pe foc cu lapte....cand e calduta se pune peste blat,apoi se bate frisca si se adauga putina cacao ca sa-i schimbe culoarea...dupa ce se pune frisca peste budinca se presara cacao... mare
Photobucket

CORNULETE FRAGEDE
Ingrediente:
1 cana untura 1 cana lapte acru 1 cub de drojdie(cat o nuca mai mare) sare,faina Preparare:
se freaca foarte bine untura pana se face ca o spuma ,apoi se pune drojdia dizolvata in laptele acru,faina cat cuprinde ca sa o poti intinde. Sa intinde pe rand cate o foaie mica rotunda cam de dimensiunea unei farfurii intinse.foile se intind subtiri si se taie in 8-10 parti egale de forma unui dreptunghi mai alungit... le umple cu rahat...se ruleaza incepand din partea mai mare. se coc la foc potrivit si cand sunt gata se pudreaza cu zahar farin

Photobucket


FOI CU CREMA DE LAMAIE
Ingrediente:
pentru 12 foi-1 cana zahar,1 cana ulei,1 cana lapte acru,2 lingurite amoniac,2 oua.faina cat cuprinde. Preparare:
Amoniacul se stinge in lapte fierbinete,se pun pe rand ingredientele ,se framanta si se imparte coca in trei parti egale,Se intinde fiecare parte in foaie subtire si se coace pe fundul tavii. Crema-1 litru lapte,350g zahar,150 g faina,6 oua,2-3 lamai. Faina se dizolva in putin lapte ca sa nu faca cocoloase.Restul de lapte se pune pe foc impreuna cu zaharul,Dupa ce incepe sa fiarba se adauga faina amestecata cu laptele ,ouale si se amesteca bine cu un tel sa nu se lipeasca.Se lasa putin sa mai fiarba pana se face ca o ciulama.Se da jos de pe foc si se pune coaja si zeama de la lamai.Se aseaza pe foi fierbinte si se lasa asa cateva ore pana se inmoaie foile.se taie patratele si se pudreaza cu zahar farin.

Photobucket


NEGRESA

4 oua,1/2 kg zahar,3 linguri cacao,1 pachet margarina,1 praf de copt,1 cana lapte dulce,2 cani faina,o ciocolata de 100g sau 4 cuburi de ciocolata de menaj.
se pun pe foc laptele,zaharul,cacao si untul,se dau cateva clocote dupa care se da jos de pe foc.din aceasta compozitie de opresc 20 linguri separat iar restul sa da sa se raceasca.dupa ce s-a racit se pun pe rand cele 4 galbenusuri,praful de copt,faina si albusurile batute spuma.compozitia se toarna in tava unsa cu margarina si tapetata cu faina si se baga la cuptor 15-20min.in cele 20 linguri de sirop oprite separat se topeste ciocolata de menaj si se toarna peste prajitura dupa ce o scoateti din cuptor.puteti razui ciocolataptr ornat,nuca de cocos,alune sau nuci.este f f buna. mare si spor la lucru.

Photobucket

Photobucket


si o felie din tortul de rulada scris mai sus

Photobucket


Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de crina_oc Joi Apr 07, 2011 9:10 pm

wauu , totul arata yamiiiiiiiiii Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 809580 Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 809580
ce-as gusta putin din toate
crina_oc
crina_oc
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Elena23 Joi Apr 07, 2011 9:17 pm

imi cer scuze daca unele fotografii sunt prea mari dar asa le-am avut pe photobuket si nu pot sa-mi dau seama ....
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Joi Apr 07, 2011 9:22 pm

vai de mine elena tu ne dai gata cu atatea bunatati ..... arata super bine ..... o sa te rog sa deschizi si tu un topic special cu retetele tale ..... vezi ca sunt la gastronomie! Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 869129

sa va arat si eu papanasi mei
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 IMG_1294
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Elena23 Joi Apr 07, 2011 9:56 pm

da...am vazut...dar nu stiu cum sa le "transfer" acolo...poate ma ajuta cineva...
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Maria Joi Apr 07, 2011 11:20 pm

le-am transferat eu Elena,pe tine te asteptam sa ne incanti cu alte retete...
fetelor nu am facut prajitura pentru concurs,nu am reusit sa fac cealalta reteta iar asta de acum,nu imi place,eu nu fac prajituri cu fructe...
poate mai apare alta reteta ce ma atrage... Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de elena Vin Apr 08, 2011 3:52 am

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 809580 :plouaingura:vaaiii cate bunatati !!!
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de adriana Dum Apr 10, 2011 3:12 pm

emil a facut ieri iar prajitura cu biscuiti ...preferata noastra!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de anka9mai Dum Apr 10, 2011 3:44 pm

tort de biscuiti am facut si eu acum 2 zile....dar nu i`am mai pus grazura asa ca nu i`am faut poze Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 199844
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy. - Pagina 3 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze(2)-topic interzis ptr Sandy.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum