Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 4 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 4 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 2466r05Ady.Biju

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 2quni4z hmshop.wordpress.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Wkpzltartizele.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Kaqpztbratari magice



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 69m8w9 Shop/candles



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 2moa4jsbiosens.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 2ef53k2reginamaria.ro



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

+52
raruta
Raluca30
crina_oc
mofturaki
scumpetea
radumihaela36
tit.ioana
emidiaconu
flori
Crina
roxana ,mamica finuta
micka27
bebelusha18
brigitta
anka9mai
mary24
madalina
blondyna
Rody
sandy
panky(Laura)
florares
marccora
muraru raluca
flo09
adriana
ari05
macoveianca
amalia-carmen
barizoana
alinapopa1969
anays
paula_mami
mona_mami
nestian
dani23ela
Liliana
elena
Maria
popescumelinda
alidascalu
roxanik
buburuza
pupkiss
deriana
narcy
paul_A
STEF30IASI
celina74
teodoraion
geodeny
GABITA
56 participanți

Pagina 20 din 42 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 31 ... 42  Urmatorul

In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de sandy Lun Mai 17, 2010 6:26 pm

eu ma voi duce asa..intr-o buna zi,...imi iau campii si plec la Maria...aflu unde sta...si se trezeste cu mine pe cap...sa ma satur de toate prajiturile care mi-a fc pofta..Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 199844
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Lun Mai 17, 2010 6:27 pm

ai cam mult de venit,dar ajungi tu si nu mai ai nevoie de retete Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de paul_A Lun Mai 17, 2010 9:13 pm

roxana ,mamica finuta a scris:Hai Maria , cu reteta sut cu ochii pe topicul asta , si vreau s-o fac si eu de ziua sotului pe 5 iunie Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 693395 sper sa -mi iasa si mie la fel Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 750637


si eu ma tot uit pe aici Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 211629 poate, poate... :zambet larg:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mai 17, 2010 9:17 pm

maria nu mai scapi Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 211629
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Lun Mai 17, 2010 9:26 pm

tare li sa facut pofta Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 693395 de ceva dulce :pupd:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Lun Mai 17, 2010 10:57 pm

Prajitura Caramel
FOI:o cescuta si jumatate de cafea cu zahar
-o cescuta de apa
-2 oua
-o cescuta ulei
- o cescuta si jumatate zahar
-praf de copt,putina sare
-vanilie si faina
Pregatire:se caremelizeaza o cescuta si jumatate de zahar si se stinge cu o cana de apa si se fierbe pana se topeste caramelul.
Intre timp se freaca doua intregi cu restul de zahar,sare,vanilie se adauga siropul racit si uleiul si se adauga faina cu praful de copt.
Se framanta un aluat potrivit din care se fac patru foi care se coc pe dosul tavii.
Crema 2 linguri ,3-4 linguri de cafea,500 ml.lapte,50 gr.amidon sau faina si 150 gr.zahar,un pachet unt
Caramelizezi doua linguri de zahar,pui cafeaua peste el si lasi sa fiarba.
Amesteci amidonul cu laptele si zaharul sa nu fie cocoloase,adaugi siropul peste el si dai la fiert amestecand in continuu pentru a nu se face cocoloase in timp ce fierbe.
Cand sa racit se adauga un pachet de unt sau margarina frecata spuma.
Glazura de ciocolata

Eu am facut zahar caramel si l-am lasat sa se raceasca,apoi l-am zdrobit si l-am turnat peste ultima foaie pe care am intins un strat subtire de crema.
daca aveti intrebari sau nu intelegeti intrebati-ma Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mai 17, 2010 11:02 pm

nu pare greu..poate fac si eu pt sambata cand sarb ziua fetelor..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Lun Mai 17, 2010 11:04 pm

nu e o prajitura grea si este buna,mai ales la cine ii place gustul de caramel Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 693395
mie nu prea imi place sa fac foi de prajitura,mai repede fac blat
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mai 17, 2010 11:06 pm

ies multe bucati? ca noi suntem multi..si trebuie sa fie multicele..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Lun Mai 17, 2010 11:09 pm

da,Teo,ies destul de multe,iti dai cu seama caci este o tava intreaga Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 377534
am uitat sa va zic ,daca cumva incercati,dupa cum stiti,fiind o prajitura cu foi,trebuie sa fie facuta cu o zi inainte de a fii consumata pentru a se muia foile de la crema.
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mai 17, 2010 11:11 pm

da-da..eu o fac chiar cu aproape 2 zile inainte...ca ies mai bine...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Mar Mai 18, 2010 2:40 pm

nu e grea de loc , eu am facut foi pe dosul tavii , crema ma interesa mai mult . Am s-o fac si eu cu siguranta de ziua sotului meu pe 5 iunie . Mersic Maria , am notat-o in agenda mea "PRAJITURICA CARAMEL -MARIA COCHETA " Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 210919
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Mar Mai 18, 2010 3:03 pm

spor la prajiturit fetelor Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de sandy Mar Mai 18, 2010 4:12 pm

CE DENUMIRE FAINA AI PUS ROXANA
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Mier Mai 19, 2010 2:44 pm

da,a denumit-o frumos ca nu o incurce cu altele Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de flori Mier Mai 19, 2010 4:28 pm

mmm suna destul de bine si nu pare greu de facut
osa incerc si eu sambata sa o fac
flori
flori
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 42

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Mier Mai 19, 2010 5:35 pm

imi imaginez ca este delicioasa....din pacate eu cu foile nu prea ma impac.....cred ca o singura data am facut si nu prea mi-au iesit
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Mier Mai 19, 2010 9:35 pm

nici eu nu fac prea des,acum ultima data le-am intins putin si cum le-am copt pe dosul tavii,am pus hartie de copt si le-am intins acolo mai tare direct Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 377534
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de paul_A Mier Mai 19, 2010 9:48 pm

nici eu nu prea faceam prajituri cu foi, mi se parea mie greu, dar de dcand fac alba ca zapada mi se pare ca se fac foarte repede Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 377534
multumim de reteta Maria :pupd:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Mier Mai 19, 2010 10:05 pm

si mie imi place alba ca zapada si nu mi se pare greeu de facut..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Joi Mai 20, 2010 12:29 am

offf, poate incerc si eu sa fac.....nu stiu cand
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Sam Mai 22, 2010 9:54 pm

Prajitura cu branza dulce

Ingrediente
Blat: 3 oua, 10 linguri de zahar, 10 linguri de ulei, un praf de sare, 10 linguri de lapte, un pachet de praf de copt, 10 linguri faina, o lingura cacao, 2 pliculete de zahar vanilat.

Crema: 800 grame de branza, 3 oua, 3 linguri rase de faina, 2 linguri gris, jumatate de pachet de praf de copt, 5 linguri de zahar, 2 pliculete de zahar vanilat.

Mod de preparare

Blat:
Intr-un bol, se freaca ouale cu zaharul.
Se adauga apoi cele 10 linguri de ulei si praful de sare.
Dupa ce uleiul a fost incorporat, se adauga laptele rece, praful de copt,zaharul vanilat, faina si cacaoa. Si se pune deoparte sa se odihneasca.

Crema:
Intr-un alt bol, branza se freaca cu ouale. Se amesteca bine, iar apoi se adauga faina si grisul. Se pun si cele 4 linguri de zahar, zaharul vanilat si praful de copt. Gustati branza pentru a va asigura ca are gustul care va place.
Tava se acopera cu hartie de copt si se toarna jumatate din blat. O sa para foarte putina, dar o sa creasca atunci cand o bagati la cuptor. Peste ea, se pune toata crema de branza. Se toarna apoi cealalta "foaie" maro. Cu o lingura sau un cutit, intindeti blatul astfel incat sa acopere branza. Se da la cuptor la foc potrivit pentru aproximativ 40-45 de minute. Eventual dupa 40 de minute, o incercati cu scobitoarea.
Se pudreaza cu putin zahar amestecat cu vanilie si se taie cubulete dupa ce s-a racit putin.

Pofta buna

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 4hcqi9

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 90x0lc


Ultima editare efectuata de catre adriana in Dum Mai 23, 2010 1:13 am, editata de 1 ori
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de teodoraion Sam Mai 22, 2010 9:55 pm

super adriana,pare buna dupa ingrediente..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de adriana Sam Mai 22, 2010 10:04 pm

acum o fac si eu teo....este prima data, sunt curioasa sa vad cum iese....oricum se face super usor.....astea imi plac mie Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 377534
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Maria Sam Mai 22, 2010 10:18 pm

interesanta reteta Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 693395
pofta buna Adriana :pupd:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze - Pagina 20 Empty Re: Delicatese mamici cochete!!!!! - retete si poze

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 42 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 31 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum